top of page
Československá asociace prefabrikace a modulární výstavby, z. s. se stala oficiálním partnerem iniciativy New European Bauhaus

Iniciativa New European Bauhaus propojuje Evropany na cestě za trvale udržitelným a inkluzivním bydlením, které svým vizuálem potěší oko, mysl i duši, a snaží se o spolupráci vědy a technologií s kulturou a uměním. Jejím cílem je spojení občanů, expertů, firem a institucí za účelem vytváření dostupnějších a snáze přístupných míst k životu a celkové zvýšení kvality evropského bydlení.

Nový Evropský Bauhaus = New European Bauhaus nebo-li také NEB je kreativní iniciativa, jejímž cílem je propojit myšlenky Zelené dohody pro Evropu (European Green Deal) s myšlenkami udržitelnosti, inkluze a estetiky. Jedná se o environmentální, ekonomický a kulturní projekt iniciovaný Evropskou komisí a její předsedkyní Ursulou von Der Leyen, jehož hlavní ambicí je propojit organizace, instituce, komunity a jednotlivce a utvářet udržitelný přístup k naší budoucnosti. Hlavní myšlenkou je tvůrčím a interdisciplinárním způsobem propojit svět techniky, kultury, vědy a umění na místní i evropské úrovni.

 

Nový Evropský Bauhaus se snaží prostřednictvím spolupráce na různých úrovních propojit umělce, vědce, studenty, odborníky na digitální technologie, stavitelství, architekturu, urbanismus a inženýrství se všemi lidmi, kteří se těmito tématy inspirují, a zprostředkovat je veřejnosti formou konkrétních projektů a výstupů.

csMODULAR se zavazuje podporovat a prosazovat tyto myšlenky nejen mezi svými členy, ale také veřejně, pomocí vzdělávacích a osvětových akcí a také spolupráce s dalšími organizacemi.

 

Další informace o Novém evropském Bauhausu najdete na oficiálních stránkách NEB: https://europa.eu/new-european-bauhaus/index_en

NEB_logo_EUflag.png
bottom of page